Održano 12. Međužupanijsko natjecanje mladih HCK

U osnovnoj školi Stjepana Basaričeka u Ivanić-Gradu održano je 12. Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa Društva Crvenog križa Zagrebačke županije i Društva Crvenog križa Sisačko-moslavačke županije.

Natjecale su se pobjedničke ekipe gradskog i općinskog školskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa održanog u ožujku ove godine u 10 gradova na kojemu je sudjelovalo ukupno 52 ekipa, odnosno 312 učenika i učenica diljem Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije.

 

Međužupanijsko natjecanje mladih HCK održano 1. travnja okupilo je ukupno 14 ekipa.

Jedanaest ekipa iz gradskih društava Crvenog križa Dugo Selo, Glina,  Ivanić-Grad,  Jastrebarsko, Samobor (dvije ekipe), Sisak, Sv. Ivan Zelina, Velika Gorica, Vrbovec i Zaprešić natjecalo se u kategoriji pomladak (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole).

U kategoriji mladih natjecale su se tri ekipe iz gradskih društava Crvenog križa Crvenog križa Glina, Jastrebarsko i Sisak.

Sadržaj natjecanja obuhvaća provjeru znanja i vještina iz pružanja prve pomoći, znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskome Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu te ljudskim pravima i pravima djeteta.

U kategoriji podmlatka prva tri mjesta osvojile su ekipe iz Gradskog društva Crvenog križa Dugo Selo (1.mjesto), Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad (2.mjesto) te Gradskog društva Crvenog križa Sisak (3.mjesto).

U kategoriji mladih pobjedničke su ekipe iz Gradskog društva Crvenog križa Sisak (1.mjesto), Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko (2.mjesto) te Gradskog društva Crvenog križa Glina (3.mjesto).

Ekipe GDCK-a Dugo Selo (podmladak) i GDCK-a Sisak (mladi) natjecat će se na Državnom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa 13. svibnja u Zagrebu.

Međužupanijskom natjecanju mladih HCK nazočili su zamjenik gradonačelnika Ivanić-Grada Tomislav Cuvaj, ravnateljica OŠ Stjepana Basaričeka Vlatka Koletić, predsjednik Društva Crvenog križa Zagrebačke županije Ivica Cvetković, počasna članica Društva Crvenog križa Zagrebačke županije i predsjednica Nadzornog odbora Štefica Kamenarić Filipović teravnatelji gradskih društava Crvenog križa Sisačko-moslavačke i Zagrebačke županije, mentori, suci i djelatnici OŠ Stjepana Basaričeka.

Scroll to Top
Skip to content