Uručene darovnice za projekt Posudionica ortopedskih i medicinskih pomagala

Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije i ove je godine nabavilo ortopedska i medicinska pomagala za potrebe provođenja projekta Posudionica ortopedskih i medicinskih pomagala za sva društva Crvenog križa koja djeluju na prostoru Zagrebačke županije.

Za svih osam gradskih društava osigurana su ortopedska i medicinska pomagala u vrijednosti od 20.195 eura.

Tom prigodom predsjednik DCK Zagrebačke županije dr. Ivica Cvetković ravnateljima gradskih društava Crvenog križa uručio je darovnice.

Ovim projektom omogućava se besplatno posuđivanje medicinskih i ortopedskih pomagala za korisnike gradskih društava Crvenog križa s područja Zagrebačke županije.

Pomagala su namijenjena osobama s trajnim invaliditetom, oboljelima od kroničnih bolesti, palijativnim bolesnicima, nepokretnim gerijatrijskim bolesnicima, kao i bolesnicima koji su privremeno nepokretni zbog oporavka od operativnih zahvata, lomova ekstremiteta te naglo oboljelim osobama.

Scroll to Top
Skip to content