Vježba “SIGURNOST 22”

Članovi interventnog tima Društva Crvenog križa Zagrebačke županije sudjelovali su 10. lipnja 2022. godine u  međuresornoj vježbi „Sigurnost 22“, a scenarij je između ostalog obuhvatio prometnu nesreću s ozlijeđenim putnicima te požar na otvorenom prostoru.

Vježba je održana na području kod kamenoloma u općini Gornja Bistra, a  zaduženja članova županijskog interventnog tima sezala od postavljanja šatora za trijažu i pružanja prve pomoći do psihosocijalne pomoći lakše ozlijeđenim osobama i aktivnosti službe traženja te izvođenja realističnog prikaza ozljeda na ozlijeđenima.

Kako bi se krizne situacije dočekale u punoj spremi, redovito se održavaju i na njima sudjeluju članovi županijskog interventnog tima u vježbama simulacije različitih kriza.

Priprema je važan dio odgovora na krizu, stoga istim tempom nastavljamo dalje ponosni na znanja i spremu koju su pokazali članovi interventnih timova.

Scroll to Top
Skip to content