Članovi županijskog interventnog tima sudjelovali na međunarodnoj terenskoj vježbi timova za odgovor na krizne situacije

U organizaciji Hrvatskog Crvenog križa, a uz podršku mreže Susjedi pomažu prvi, na  jezeru Šoderica u blizini Koprivnice održana je velika petodnevna Međunarodna terenska vježba timova za odgovor na krizne situacije.

U vježbi je sudjelovalo 5 članova županijskog interventnog tima društva Crvenog križa Zagrebačke županije.

Svi sudionici, u skladu sa svojim kompetencijama i područjima djelovanja, imali su zadatak pomagati stanovništvu stradalom u velikoj poplavi, ali i biti samodostatni u svojoj svakodnevnici u kamp naselju.

Vježba se  provodila na terenu, na jezeru Šoderica, gdje su timovi provodili brojne aktivnosti kao da se poplava doista i događa – evakuacija, organizacija evakuacijskog centra, podjela humanitarne pomoći, psihosocijalna podrška, Služba traženja, prva pomoć i logistička podrška.

Vježbu su pratili i čelnici Crvenih križeva i Crvenih polumjeseca iz gostujućih zemalja, kao i vodstvo Međunarodne federacije Crvenoga križa i Međunarodnog odbora Crvenoga križa.

Scroll to Top
Skip to content