Održan sastanak ravnatelja društava Crvenog križa

U Novom Vinodolskom, 5. svibnja 2023., održan je godišnji sastanak ravnatelja društava Hrvatskog Crvenog križa, u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa, a uz potporu Međunarodne federacije društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

I ove godine na sastanku se raspravljalo o aktualnim temama vezanim uz humanitarno djelovanje društava Crvenog križa.

U prvom dijelu najveća pozornost usmjerena je na upravljanje krizama, temi posebno važnoj za ulogu Hrvatskog Crvenog križa unutar sustava civilne zaštite, s naglaskom na postupke i naučene lekcije vezano uz humanitarnu krizu prouzročenu oružanim sukobima u Ukrajini kao i o uspostavljanju standardnih zaliha humanitarne pomoći za korisnike i materijalnih sredstava za djelovanje operativnih snaga Hrvatskog Crvenog križa u kriznoj situaciji.

U drugom dijelu sastanka prezentirane su teme koje se odnose na aktualnosti u radu Službe traženja, u cilju ujednačavanja standarda i načina postupanja unutar sustava i izazovi današnjice vezano za sve širu upotrebu umjetne inteligencije.

 

 

Scroll to Top
Skip to content