U Vrbovcu, 2. rujna održana je pokazna vježba združenih operativnih snaga sustava civilne zaštite Zagrebačke županije pod nazivom „Uragan 2017.“

Cilj vježbe bila je provjera usklađenosti djelovanja snaga sustava zaštite i spašavanja s područja Zagrebačke županije u trenutku iznenadnog događaja – uragana s popratnim posljedicama.

Uz Stožer Civilne zaštite Zagrebačke županije, Županijsku vatrogasnu zajednicu i Županijski vatrogasni operatvni centar, u vježbi su sudjelovali Stožer zaštite i spašavanja grada Vrbovca, DVD Vrbovec, DVD Celine, DVD Žunci, DVD Poljanski Lug, DVD Luka, DVD Brčevac, JVP Ivanić-Grad, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Policijska postaja Vrbovec, Županijsko društvo Crvenoga križa, HGSS-Stanica Samobor te Hrvatska udruga za obuku potražnih pasa.

Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije u vježbi je sudjelovalo kroz aktivnosti podizanja šatora, smještaja ranjenih, pružanja prve pomoći, službe traženja, psihosocijalne podrške te realističnog prikaza ozljeda.

Prethodni članakSljedeći članak
X