Održana terensko-pokazna vježba „Velika Gorica 2023“

Na području jezera Čiče u Velikoj Gorici održana je terensko-pokazna vježba operativnih snaga sustava civilne zaštite Zagrebačke županije „Velika Gorica 2023“ s ciljem provjere pripremljenosti i osposobljenosti pripadnika operativnih snaga sustava civilne zaštite.

U održanoj vježbi sudjelovali su članovi interventnog tima Društva Crvenog križa Zagrebačke županije i Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica.

Vježba je obrađivala veliki broj nepredviđenih situacija: vozilo prikliješteno drvom, potraga i spašavanje osobe uslijed pada s drveta, spašavanje paraglajdera u šumi pokraj jezera Čiče, potraga za osobom koja je osobnim vozilom izletjela u jezero i sanacija uljne mrlje  pomoću plutajućih brana, sanacija krovišta, upotreba pumpe visokog pritiska, izrada nasipa i stožerno upravljanje i zapovijedanje.

U vježbi je sudjelovalo više od 250 sudionika s više od 60 vozila okupljenih u različitim scenarijima.

Zahvalu svim sudionicima vježbe uputio je načelnik Stožera civilne zaštite, ujedno i zamjenik župana Zagrebačke županije, Ervin Kolarec.

Scroll to Top
Skip to content