Održano 25. gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

U subotu 9. ožujka održano je 25. gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa provodi se u dvije kategorije: podmladak (učenici osnovnih škola) i mladi (učenici srednjih škola).

Sadržaj natjecanja obuhvaća provjeru znanja i vještina iz pružanja prve pomoći, znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskome Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu te ljudskim pravima i pravima djeteta.

Natjecanje su provela sva gradska društva Crvenog križa s područja Zagrebačke županije.

Ukupno je sudjelovalo 28 ekipa podmlatka i jedna ekipa mladih.  Ekipe koje su osvojile prvo mjesto ostvarile su pravo natjecanja na 13. Međužupanijskom natjecanju mladih Crvenog križa koje će se održati 13. travnja ove godine.

Domaćin 13. Međužupanijskog natjecanja je Društvo Crvenog križa Sisačko-moslavačke županije.

 

Scroll to Top
Skip to content