Predsjednik Republike uručio je odlikovanja Red Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske za  plemenitu i humanitarnu aktivnost darivanja krvi darivateljima krvi koji su u 2019. godini dali krv 100 i više puta (muškarci) i 75 i više puta (žene).

Odlikovanja su uručena povodom Svjetskog dana dobrovoljnih darivatelja krvi koji se u svijetu obilježava 14. lipanja.

Uručena su odlikovanja dobrovoljnim darivateljima krvi gradskih društava Crvenog križa Zagrebačke županije, darivateljima iz Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad, Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko, Gradskog društva Crvenog križa Samobor, Gradskog društva Crvenog križa Sveti Ivan Zelina, Gradskog društva Crvenog križa Velika Gorica, Gradskog društva Crvenog križa Vrbovec i Gradskog društva Crvenog križa Zaprešić.

Zahvaljujemo i ovim putem darivateljima krvi na njihovoj plemenitosti i humanosti.

Prethodni članakSljedeći članak
X
Skip to content