Volonteri DCK Zagrebačke županije i u najtežim trenucima su uz potrebite

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Društva Crvenog križa Zagrebačke županije (Dugo Selo, Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Samobor, Sveti Ivan Zelina, Velika Gorica, Vrbovec i Zaprešić) od početka krize izazvane korona virusom ponovno su svojim dijelima i brzom reakcijom dokazala svoju humanost.

Tako su do sada volonteri i djelatnici Crvenog križa obišli preko 750 korisnika pripadnika rizičnih skupina, starijih i nemoćnih osoba kao i osoba u samoizolaciji te im dostavili hranu i lijekove kao i ostalu vrstu pomoći koje korisnici nisu u mogućnosti sami obaviti kao što je cijepanje i priprema drva za ogrjev, čišćenje snijega i sl. Dijelili su i vodu i sendviče kada su prije nekoliko tjedana stvarale gužve na graničnom prijelazu Bregana.

Od početka krize organizirano je i 6 akcija darivanja krvi te je prikupljeno 250 doza krvi.

Osim na terenu, volonteri koji su educirani psiholozi svakodnevno daju i telefonsku podršku osobama koje se nalaze u samoizolaciji ili karanteni. Podsjećamo na besplatan broj telefona Hrvatskog Crvenog križa 0800 11 88 koji je otvoren 24 sata dnevno, a namijenjen je za podršku osobama u samoizolaciji, karanteni, starima i nemoćnima.

Zahvaljujemo se svim našim djelatnicima i volonterima koji su svakodnevno na terenu i pomažu potrebitima, mnogobrojnim donatorima i svima koji su se odazvali na akcije dobrovoljnog darivanja krvi. Za volontere uvijek volimo reći da su to ljudi koji tuđe potrebe stavljaju ispred svojih, koji ne biraju kome će pomoći, već daju sve od sebe da pomognu čim više. U redovnim okolnostima naši volonteri u pravilu obilaze stare i nemoćne koji im se posebno razvesele. To su ljudi koji su željni progovoriti s nekim, vidjeti nekoga. Danas, u situaciji kad je izrazito bitno držati socijalnu distancu svjesni smo da im to teško pada, ali u ovom slučaju to je najbolje za njih jer su oni najugroženija skupina. Uvjereni smo da će ponovno doći vrijeme da se možemo i porazgovarati i donijeti potrepštine, prošetati…sve ono što smo i inače radili.  Do tada poručujemo svim našim građanima starije dobi, onima u samoizolaciji „OSTANITE DOMA“ i nazovite na besplatni broj Hrvatskog Crvenog križa 0800 11 88, volonteri i djelatnici Crvenog križa tu su za vas.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top
Skip to content