Članovi Županijskog interventnog tima Društva Crvenog križa Zagrebačke županije sudjelovali su na vježbi civilne zaštite Zagrebačke županije „Samobor 2022“ održane u Samoboru dana 17.09.2022. godine.

Cilj terensko-pokazne vježbe bio je provjeriti pripremljenost i osposobljenost pripadnika pripadnika operativnih snaga sustava civilne zaštite.

Zadaća članova Županijskog interventnog tima bila je zbrinjavanje unesrećenih,  pružanje prve pomoći, psihosocijalna podrška i aktivnost službe traženja.

O složenosti ove vježbe govori velik broj nepredviđenih situacija koje je obrađivala: spašavanje unesrećenih osoba iz ruševnog objekta uslijed potresa, gašenje požara i spašavanje osoba iz višekatnog stambenog objekta, spašavanje osoba iz prometne nezgode, evakuacija dječjeg vrtića, akcident s opasnim tvarima, požar na otvorenom prostoru, potraga za nestalim osobama te stožerno upravljanje i zapovijedanje.

Organizator vježbe bila je Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije.