Donacija za interventni tim DCK Zagrebačke županije

U povodu obilježavanja Dana Civilne zaštite, župan Zagrebačke županije dodijelio je predstavnicima operativnih snaga sustava civilne zaštite Zagrebačke županije ugovore o donaciji. U ime Društva Crvenog križa Zagrebačke županije Ugovor je potpisala i preuzela ravnateljica Drinka Sopta. Vrijednost donacije 14.000,00 eura kojom će se nabaviti oprema za županijski interventni tim Društva Crvenog križa Zagrebačke županije.

Međunarodni dan civilne zaštite obilježava se 1. ožujka, kao dan koji je 1990. godine Glavna Skupština Ujedinjenih naroda odredila kao Svjetski dan civilne zaštite, kao sjećanje na dan kada je 1972. godine počela sa radom Međunarodna organizacija za civilnu zaštite sa sjedištem u Ženevi.

 

U Republici Hrvatskoj Dan civilne zaštite obilježava se od 1992. godine.

Scroll to Top
Skip to content