Izvršni predsjednik Hrvatskog Crvenog križa, Robert Markt i zamjenica izvršnog predsjednika Marina Pinjagić Telak posjetili su  8. lipnja 2020. Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije. Tom prilikom ravnateljica Društva Crvenog križa Zagrebačke županije Drinka Sopta i predsjednik Društva Crvenog križa Zagrebačke županije Ivica Cvetković upoznali su nazočne sa aktivnostima koje Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije provodi, s posebnim osvrtom na značaj i veliku ulogu koju je Crveni križ imao u krizi izazvanoj korona virusom COVID-19.

U prvim danima korona krize Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije aktiviralo je članove županijskog interventnog tima na graničnom prijelazu Bregana koji su tom prilikom dijelili hranu i vodu putnicima koji su zbog pojačanih kontrola satima u koloni čekali na ulaz u Republiku Hrvatsku. Od samog početka korona krize organizirana su dežurstva za građane u  potrebi kao i dežurstvo na besplatnom telefonu za pružanje psihosocijalne podrške. U gotovo dva mjeseca trajanja epidemije u borbi protiv širenja koronavirusa. Društva Crvenog križa Zagrebačke županije svakodnevno su obilazila kućanstva ranjivih/starijih i teško pokretnih osoba.

Prethodni članakSljedeći članak
X