U Velikoj Gorici, ispred Pučkog otvorenog učilišta, 9. lipnja 2020. godine održana je smotra operativnih snaga civilne zaštite Zagrebačke županije. Više od 150 pripadnika  operativnih snaga koji su u protekla tri mjeseca epidemije radili danonoćno,  pozdravio je ministar Davor Božinović, potpredsjednik Vlade i načelnik Stožera civilne zaštite RH, Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije i Dražen Barišić, gradonačelnik Velike Gorice.

O radu Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije u proteklome vremenu govorio je njegov načelnik Nenad Babić. Naglasio je stalnu komunikaciju s gradskim i općinskim stožerima, kao i posebno dobru suradnju s Društvom Crvenog križa Zagrebačke županije, PUZ-om i Područnim uredom civilne zaštite Zagreb.