RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA USPOSTAVOM MREŽE VOLONTERSKIH KLUBOVA CRVENOG KRIŽA

[vc_row 0=””][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”333″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text 0=””]

Europska Unija
Zajedno do fondova EU

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”334″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://www.strukturnifondovi.hr/”][vc_column_text]Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][vc_separator 0=””][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][vc_column_text 0=””]Projekt je sufinanciran u okviru Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali” 2014. – 2020.

Sadržaj ove internetske stranice isključiva je odgovornost Hrvatskog Crvenog križa Društva Crvenog križa Zagrebačke županije

NAZIV PROJEKTA: Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa

KRATKI OPIS PROJEKTA: Projekt provodi Hrvatski Crveni križ Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije u partnerstvu s Udrugom Glas mladih Križevci, OŠ Ivan Benković (Dugo selo) te SŠ Jastrebarsko (Jastrebarsko). Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.040.386,07 kuna, te je u 100% iznosu sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda.

U projektu će sudjelovati 9 koordinatora volontera gradskih društava Crvenog križa, 32 mentora volontera iz 32 škole te 160 učenika volontera. Tri su volonterska programa za učenike: Mali interventni timovi; Vršnjačka pomoć učenicima i djeci imigrantima te program Klinci čuvalice životinja.

S obzirom da spomenuti volonterski programi zahtijevaju specifična znanja i vještine, organizirat će se edukacije za pojedine programe u obliku trodnevnog kampa, gdje će ih iskusni stručnjaci gradskih društava Crvenog križa kroz teorijsku i praktičnu nastavu osposobiti za volontiranje. Tijekom šestomjesečnog trajanja pojedinih programa, učenici će sudjelovati i na mjesečnim druženjima volontera – volonterskim partijima – gdje će razmjenjivati dojmove i međusobna iskustva. Pomaganjem u kriznim situacijama, brigom o životinjama, pomaganjem vršnjacima te druženjem s djecom imigrantima učenicima će se omogućiti stjecanje novih iskustava i vještina koje ne ulaze u program redovnog školovanja.

CILJEVI I OČEKIVANI REZULTATI PROJEKTA: Projektom se nastoji povećati broj učenika volontera, a time unaprijediti kvaliteta programa društava Crvenog križa i školskog volontiranja. Cilj projekta je uključivanje učenika u humanitarne, edukativne i socijalne osjetljive volonterske programe na području Zagrebačke županije.

VRIJEDNOST PROJEKTA I IZNOS KOJI JE SUFINANCIRAN: Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.040.386,07 kuna sufinancirano iz Europskog socijalnog fonda u 100% iznosu.

RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA: 01.06.2017. – 31.10.2018.

KONTAKT OSOBA: ANDREA-SILVIJA HOTUJAC, ravnateljica DCK ZAGREBAČKE ŽUPANIJE[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][vc_separator 0=””][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”337″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”347″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”325″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][vc_separator 0=””][/vc_column][/vc_row][vc_row 0=””][vc_column 0=””][vc_empty_space 0=””][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top
Skip to content